Kontakt

Půjčovna lodí, vodácké zájezdy, školní výlety, teambuildingy, škola
Mgr. Barbora Koutková
IČ: 05109931
fakturační adresa: Boční 51, 251 69 Velké Popovice - Brtnice

loděnice Velké Popovice: Zemědělský areál ve Velkých Popovicích - Řepčicích, přes ulici od č.p 63

tel: 774 830 828
e-mail: info@jokota.cz

Licence a oprávnění

Živnostenské oprávnění

Výpis ze živnostenského rejstříku obsahující oprávnění k následujím činnostem, které v rámci JOKOTY vykonáváme:
  • Pronájem a půjčování věcí movitých
  • Fotografické služby
  • Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti vodní turistiky
  • Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu

Licence Instruktor vodní turistiky

Licence Instruktor vodní turistiky

Licence Instruktor vodní turistiky je nezbytná pro provozování průvodcovské činnosti v oblasti vodní turistiky. Zároveň je garancí kvality jejího držitele, který pro její získání musí projít řadou kurzů a zkoušek týkajích se zejména organizace skupiny na vodě, záchrany na divoké vodě, řešení krizových situací a první pomoci.

Jako jedna z mála společností nabízejích vodácké zájezdy jsme držiteli této licence.


Lidé z JOKOTY

Pepa Koutek

Zakladatel půjčovny a její provozovatel až do roku 2009, kdy odešel do vodáckého nebe
Vodák tělem i duší. Od doby, kdy v mládí sestoupil z tatranských vrcholů a chytnul do ruky kanoistické pádlo, se ho již po celý život nepustil.

Štěpán Koutek

Spolumajitel a provozovatel půjčovny, organizátor vodáckých akcí, vodácký instruktor
Organizuje půjčovnu lodí, plánuje a vede vodácké akce Jokoty.
Vodák téměř od nemluvněte. Jezdí v podstatě na všem, co se ovládá pádlem. Když není na vodě, je rád v horách, na kole nebo na lyžích.
Licence
Absolvované kurzy

Barča Koutková

Spolumajitelka a provozovatelka půjčovny, spoluorganizátorka vodáckých akcí
Podílí se na provozu půjčovny a plánování a organizaci vodáckých akcí Jokoty, na kterých se stará především o blaho vodáků na souši.
Na vodu jezdí okolo 4 let. Začínala na deblu. Nedávno ale okusila kajak, a ač k němu měla nejdříve předsudky, oblíbila si ho a vypadá v něm spokojeně.
Licence
Absolvované kurzy

Petr Lachman (Lachtan)

Půjčovna Praha, Vodácký instruktor
S Petrem se můžete setkat coby s instruktorem na našich vodáckých zájezdech, školních výletech nebo firemních akcích. Zároveň pomáhá v půjčovně v Praze. Jeho individuální přístup Vám pomůže se zdokonalit a to nejen v technice pádlování, ale i jiných dovednostech, které s vodou souvisí.
Na vodu jezdí od svých 10-ti let a o své léty nabyté zkušenosti se s vámi rád podělí.
Licence

Šárka Švábová

Vodácká instruktorka
Mladá slečna, která je na vodě jako doma. Pokud s ní budete na zájezdu, ráda si s vámi večer zahraje u ohně na kytaru.
Ráda si zajezdí na čemkoli - debl, raft, kajak a pokud někdy sežene, tak nafukovací gauč :-). Kromě jejího působení v Jokotě je vedoucí dětského vodácko-turistického oddílu Mokro a současně spoluorganizátorka akcí Loděnice Vltava.
Licence
Absolvované kurzy

Ta, co bydlí ve sklepě

Oddělení propagace
Propaguje Jokotu na všemožných akcích. Svým okouzlujícím zevnějškem láká lidi k navázání kontaktu.
Na vodě zatím nebyla, ale vodácké hadry jí moc sluší a ráda se v nich vystavuje na odiv. Své indiánské jméno získala od Barči, která na ní malinko žárlí. Možná proto, že jí občas bere oblečení, aby se měla v čem předvádět.

Historie

Půjčovna kánoí JOKOTA zahájila svůj provoz v roce 1990. V tomto roce mému bráchovi nedopadlo domluvené půjčení lodí pro dětský oddíl, který v té době vedl. Snaha o rychlé sehnání lodí skončila získáním čtyřiceti laminátových lodí od výrobce z Hradce Králové a zrodila se půjčovna JOKOTA. Šlo o jednu z prvních půjčoven, které v Česku po revoluci vznikly. V prvním roce měl táta lodě pouze v pronájmu od výrobce a o zisk z půjčovny se dělili. V dalším roce již část lodí odkoupil a půjčovnu provozoval samostatně. Prvním sídlem půjčovny se stal dům naší rodiny v Táboře. Postupem času s rozvojem plastových lodí byly laminátové kánoe vyměněny za plastové. Od roku 1998 vznikly vodácké výlety v doprovodu půjčovny. Nejprve pod záštitou Českomoravského odborového svazu školství a později samostatně. V roce 2007 se s prodejem domu v Táboře přesunula půjčovna do Soběslavi. V roce 2009 bohužel táta zemřel a provoz půjčovny byl téměř zastaven. Dále fungovaly pouze vodácké výlety s doprovodem půjčovny, jejichž tradici jsem nechtěl přerušit. V roce 2011 došlo k rozhodnutí půjčovnu obnovit a rozšířit nabídku služeb zvláště v oblasti vodáckých výletů. Od té doby půjčovnu postupně rozšiřujeme jak na poli půjčování lodí, tak v organizaci zájezdů, zajištování školních výletů a teambuildingů. Mnoho let jsme fungovali s loděnicemi v Praze, Soběslavi a Žamberku. V roce 2020 jsme se přestěhovali blíže k Sázavě do Velkých Popovic, kam se za námi přestěhovala i loděnice z Prahy. Následně došlo k rozhodnutí přestat provozovat loděnice v Soběslavi a Žamberku, protože jejich obsluha byla časově náročná a neefektivní. Nyní tedy celá naše flotila, čítající přibližně 60 plavidel, kotví ve Velkých Popovicích.